Jak pečovat o pohovky

Pravidelnou péčí a kontrolou předejdete předčasnému opotřebení a prodloužíte tak životnost pohovky až o několik let.

Luxovani duomat

Povlak pravidelně luxujte

Používejte hladkou sací hubici bez kartáče a nízký sací výkon. Dejte pozor na rotační a jiné kartáče s ostrými hubicemi, které mohou třepit vlákna potahu pohovky. Vysoký sací výkon vysavače nedoporučujeme, protože uzavírá částice nečistot uvnitř vláken a snižuje tak efektivitu vysávání.

Cisteni duomat

Potahy nechte čistit odborníky

Alespoň jednou do roka sejměte potahy z pohovky, jsou vždy snímatelné, a nechte je vyčistit v profesionální čistírně oděvů a textilií. Dlouholetým partnerem pro čištění pohovek KOLINGER je Rychlá čistírna oděvů v Říčanech u Prahy. S čištěním námi používaných látek mají bohaté zkušenosti.

Previdelne cisteni duomat

Proč čistit potahy pravidelně

Prach, mikročástice nečistot a pachů jsou nepřítelem potahů pohovek stejně jako nedostatečná péče o rozkládací a polohovací mechanismy. Nečistoty jsou hlavním zdrojem pozdějšího výskytu roztočů a nepromazané mechanismy přivolají dříve nebo později servisního technika pro vrzání, praskání nebo horší závadu omezující funkčnost pohovky.

Promazte ocelove spoje duomat

Promažte ocelové spoje

Ocelové pohyblivé spoje polohovacích a rozkládacích mechanismů pohovky je dobré jednou ročně preventivně mazat olejem na šicí stroje nebo olejem na řetězy jízdních kol. Nepoužívejte silikonové olejové spreje, olej z nich často vyschne po několika měsíčích a dojde k vyššímu opotřebení.

Luxujte ulozne prostory

Luxujte úložné prostory

Úložné prostory pohovky jsou skrytým uložištěm nejen věcí, ale také prachu a nečistot. Luxujte je pravidelně abyste předešli zvýšené prašnosti při dosedání na pohovku. Vnitřní prostory otřete antistatickým přípravkem proti prachu, který zajistí nižší usazitelnost prachu v pohovce.

Dotazene srouby duomat

Kontrolujte dotažení šroubů

Jednou za rok zkontrolujte utažení šroubů konstrukce pohovky. Jak mechanických součástí, podstavy, nožek, tak montovaného příslušenství jako jsou područky nebo zadní čela.