O nás

Historie značky Kolinger

V roce 1982 trpělo komunistické Československo omezenou nabídkou sedacího nábytku. Nedostatek kvalitních pohovek a lenošek inspiroval Antonína Kolingera k vlastní amatérské výrobě.

První pohovky s pěnovou výplní začíná vyrábět přímo ve svém bytě na pražském Žižkově. Pohovky pak úspěšně prodává na Pražské Holešovické tržnici a stává se tak jedním z mála živnostníků registrovaných před pádem komunismu v roce 1989. Po roce 1990 zakládá Antonín Kolinger profesionální výrobu a od roku 2001 pod značkou ASON interier dále rozšiřuje sortiment čalouněného nábytku.

V roce 2014 přebírá firmu syn Petr Kolinger a v druhé generaci rodinné výroby se navrací blíže ke kořenům. Opouští od širokého sortimentu čalouněného nábytku a zaměřuje se na zdokonalení výroby rozkládacích pohovek. Veškeré aktivity ruční výroby dále sjednocuje pod značku KOLINGER. Zakládá novou filozofii produktu (“navrženo zákazníkem”) a spouští službu Vždy dostupný servis s možností obnovení kterékoli součásti pohovky i po 10 a více letech užívání, platný na veškerý předchozí (ASON interier) a současně vyráběný (KOLINGER) čalouněný nábytek.

"Ručím za naši práci. A to jak historií rodinné výroby, tak především vlastním jménem.” Petr Kolinger